Бактерії можуть взаємодіяти з будь-якими організмами, а яку ж корисну дію вони виконують для людського організму?
Велика кількість людей вважає, що бактерії приносять виключно шкоди організму людини. Але це не так, бактерії бувають різні. Мікрофлора людського організму надзвичайно різноманітна, порушення існуючої рівноваги може пошкодити самопочуттю та здоров'ю людини.

Існують тільки два шляхи, що дозволяють підтримувати мікрофлору організму в нормальному стані. Перший - це постійно постачати органам людини корисні бактерії для нормальної життєдіяльності, що називається "ззовні", другий - допомагати власним корисним бактеріям існувати і розмножуватися в організмі.
Користь бактерій, підтримують стан людського організму, незаперечна. Корисні бактерії є своєрідними правоохоронцями, поставленими природою для охорони організму людини. Присутність корисної мікрофлори в кишечнику людини, правильний баланс корисних бактерій в співвідношенні з шкідливими бактеріями, дає можливість захищати людину навіть від появи ракових клітин.
З'являються корисні бактерії в організмі людини з молоком матері в перші дні життя новонародженої дитини. Мікрофлора кожної окремої людини абсолютно індивідуальна, унікальна. Іноді застосування окремих лікарських засобів зводить користь бактерій до мінімуму. Виходить, що одне лікуємо, інше калічимо. Саме після прийому подібних ліків (наприклад, антибіотиків) вкрай важливо за короткий термін провести відновлення необхідної кількості корисних бактерій.
Сучасне життя ускладнює можливість зберегти баланс мікрофлори в організмі. Постійні стресові ситуації, лікарські препарати, що вбивають як хвороботворні, так і корисні бактерії, неможливість або незнання необхідних продуктів харчування, які допомагають відновити баланс мікрофлори, породжують численні захворювання.
Пробіотиками вважаються штучно вирощені медичним шляхом корисні бактерії, які призначені для успішного захисту організму людини. Не можна стверджувати, що створення пробіотиків є рішенням створеної проблеми. Кисле середовище шлунку негативно впливає на вступників пробіотики. Отримати всеосяжну користь бактерій просто неможливо через те, що тільки десята частина вступників пробіотиків виживає в кислому середовищі шлунка - це надзвичайно мало. Ті, що вижили корисні бактерії мають досить короткий термін життя. Навіть прийом пробіотиків на регулярній основі протягом двотижневого курсу зовсім не гарантує успіх.
Звичайно, більш правильним і ефективним способом зберегти бактерії, що приносять користь людині, є створення позитивного середовища існування для "захисників організму". Пребіотики - це речовини, що дозволяють благополучно вижити бактеріям, що приносить користь. Пребіотики є ідеальним середовищем для корисних бактерій. Важливими пребіотиками є полісахарид, інсулін і клітковина. Загальновідомо, що клітковиною багаті всі овочі, фрукти. Найкращим способом збереження користі бактерій вважається включення в раціон харчування людини продуктів, багатих на клітковину. Клітковина в раціоні повинна становити приблизно 60%. Прекрасним джерелом інсуліну можна вважати спаржу, цибулю-порей, банани, ріпчасту цибулю, артишоки. Необхідно знати, що при вживанні їжі, збагаченої інсуліном, відбувається швидке відновлення корисних для організму людини бактерій.
Позитивна дія для збереження необхідної мікрофлори надають кисломолочні продукти, саме ці продукти постачають в кишечник людини лактобактерії, біфідобактерії. Звертайте своє увагу на продукти харчування з добавкою "біо" - це необхідні помічники для корисних бактерій вашого організму. Харчуйтеся правильно, допомагайте своєму організму. Будьте здорові!
При підготовці матеріалу використаний ресурс.
Дякую за допомогу!
ВідповістиВидалити